Domácí

Rozpočet nepodpoříme, vzkázal šéf KSČM. Vadí peníze pro armádu

Rozpočet nepodpoříme, vzkázal šéf KSČM. Vadí peníze pro armádu
Zdroj: TV Nova

Komunističtí poslanci ve středu ve Sněmovně nepodpoří vládní podobu návrhu státního rozpočtu pro rok 2021. Nepomohla ani schůzka mezi premiérem a špičkami KSČM. Komunistům vadí deset miliard pro armádu, peníze chtějí využít jinak.

"Po pátečním záporném stanovisku výkonného výboru ÚV KSČM v úterý vedení partaje vyzvalo k vyjádření také členy ústředního výboru, který je nejvyšším orgánem strany mezi sjezdy," píší Novinky.

Otázka zněla jednoduše - mají či nemají komunističtí poslanci podpořit návrh rozpočtu? Většina hlasujících má jasno - pokud peníze armádě zůstanou, tak zákonodárci KSČM nemají pro rozpočet zvednout ruku.

"Rozhodnutí ústředního výboru je pro nás jednoznačné, budeme ho respektovat,“ řekl podle portálu šéf strany Vojtěch Filip. Zároveň uvedl, že komunisté při hlasování neopustí jednací sál, čímž by snížili počet hlasů, který by byl pro schválení státního rozpočtu potřeba.

Související obsah

Filip prý už o všem informoval premiéra Andreje Babiše (ANO), jehož kabinet při klíčových hlasováních na podporu KSČM často spoléhá. Je tak možné, že vláda bude muset shánět narychlo hlasy u opozice. Jednání mezi vládou a KSČM nicméně mají ještě pokračovat i v průběhu středy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz