Domácí

Google ohlásil velké změny! Hrozí, že vám smaže všechna data

Google ohlásil velké změny! Hrozí, že vám smaže všechna data
Zdroj: Getty Images

Uživatelé Gmailu, Google Drive nebo Google Photos by měli zbystřit! Společnost Google totiž plánuje radikální změny. Nové zásady budou platit od června příštího roku a Googlu umožňují vymazat veškerý obsah vašeho účtu.

Společnost chystané změny oznámila s několikaměsíčním předstihem. Týkají se totiž zejména těch, kteří na svém Google účtu nebývají příliš aktivní. "Nedávno jsme oznámili nové zásady ohledně úložišť pro účty Google používající Gmail, Google Drive (včetně Dokumentů, Tabulek, Prezentací, Nákresů, Formulářů Google a Jamboardu) nebo Google Photos. Tyto nové zásady jsou v souladu s tím, co je v oboru běžné," informovala společnost.

Od 1. června 2021 může Google těm uživatelům, kteří nebyli ve svém Gmailu, Drive nebo Photos za poslední dva roky aktivní, smazat veškerá uložená data. Novinka se netýká těch, kteří využívají službu Google One, o svůj účet se starají a nepřekračují kvótu úložiště.

Související obsah

"Tyto změny na vás nebudou mít žádný dopad, pokud nejste neaktivní nebo nepřekračujete limit úložiště po dobu 2 let. Tyto zásady vstupují v platnost 1. června 2021, proto mohou být vymáhány nejdříve 1. června 2023. Před případným vymazáním jakéhokoli obsahu vám pošleme e-mailová připomenutí a oznámení," varuje Google.

Dle vyjádření společnosti hrozí vymazání dat pouze běžným uživatelům, na uživatele Google Workspace, G Suite pro vzdělávání nebo G Suite pro neziskové organizace se změna nevztahuje.

Související obsah

Jak moc svůj Google účet využíváte a jestli není třeba trochu pročistit úložiště, poradí bezplatný správce. Pokud zjistíte, že překračujete kvótu, tedy využíváte více úložného prostoru, než je přidělených 15 GB, je třeba nějaké ty fotografie nebo soubory vymazat. Jinak to za vás po dvou letech udělá Google.

Nejjednodušší způsob, jak zůstat aktivní, je pravidelně navštěvovat Gmail, Google Disk i Fotky. Pokud máte více než jeden Google účet, je třeba pravidelně navštěvovat každý z nich.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz