Domácí

Od pátku je omezený volný pohyb. Budou kontroly, varovala policie

Od pátku je omezený volný pohyb. Budou kontroly, varovala policie
Zdroj: TN.cz

Policie ohlásila, že v souvislosti s omezením volného pohybu lidí na území Česka bude provádět namátkové kontroly na příjezdových komunikacích od hranic až k lyžařským areálům. Hlídky se chtějí zaměřit na kontrolu povinností spojených se vstupem cizinců do země.

Už od pátku bude v Česku platit opatření v podobě omezení volného pohybu osob. V souvislosti s tím se mění i pravidla pro vstup do ČR z ostatních zemí Evropské unie, které jsou označeny červeně. Policie v souvislosti s tím ohlásila speciální akci.

"Policie ČR bude provádět namátkové kontroly na příjezdových komunikacích od hranic až k lyžařským areálům. Intenzivní kontrolní činnost bude realizována především v regionech hraničících s Polskou republikou," sdělil mluvčí policejního prezidia David Schön.

Policisté se chtějí zaměřit zejména na povinnost vyplnit Příjezdový formulář, který je k dispozici v elektronické podobě. Hlídky budou vyžadovat potvrzení o vyplnění formuláře či prokázání splnění výjimky z povinnosti formulář vyplnit. Dále se chtějí zaměřit na kontrolu PCR testů, potvrzení o negativním výsledku testu, který může být proveden v jakékoliv zemi Evropské unie a nesmí být starší než 72 hodin.

Související obsah

V souvislosti s omezením volného pohybu je omezen vstup cizinců do České republiky na cesty do zaměstnání či k výkonu podnikání, nezbytné cesty za rodinou, k lékaři. Existují i další výjimky.

Na základě krizových opatření není nyní možné cestovat do Česka za účelem rekreace či návštěvy přátel. Policejní informační leták nicméně uvádí, že jsou návštěvy lyžařských středisek umožněny lidem, kteří po příjezdu do Česka předloží negativní PCR test.

Zdroj: Policie ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz