Počasí

PŘEDPOVĚĎ: Sněhu se nedočkáme! Bude zataženo s teplotami až 7 °C

PŘEDPOVĚĎ: Sněhu se nedočkáme! Bude zataženo s teplotami až 7 °C
Zdroj: Thinkstockphotos

Přestože jsou Vánoce už za dveřmi, nevypadá to, že bychom se letos dočkali o svátcích sněhové přikrývky. Konec týdne bude zatažený a mlhavý, sluníčko vysvitne maximálně na horách. Teplota může přes den dosahovat až 7 °C.

"V pátek se nad střední Evropou rozpadne studená fronta. Kolem tlakové výše nad východní Evropou se obnoví příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu, zejména na vyšších vrstvách atmosféry,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav.


Čtvrtek bude zatažený, ojediněle může mrholit a objeví se také mlhy, ráno a v noci i ty mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C, přes den dosáhnou až 6 °C.

Předpověď počasí na čtvrtek 17. prosince:

Související obsah


Také v pátek bude většinou zataženo s nízkou oblačností, počítá se ojediněle také s mrholením, a ráno také s mlhami. Na horách však bude místy i polojasno. V noci teploty spadnou až na – 1 °C, přes den teploměry naměří až 7 °C.


Sobota bude ve znamení zatažené oblohy s nízkou oblačností, především na Moravě může mrholit, očekávají se také mrznoucí mlhy. Přes den se teplota vyšplhá na 5 °C, v noci pak klesne na – 1 °C.


V neděli bude rovněž zataženo s nízkou oblačností, bude mrholit a místy nás také potrápí mrznoucí mlha. V noci budou teploty mezi 3 až – 1 °C, přes den teploměry ukáží až 6 °C. Na horách se v neděli dočkáme sluníčka.

Související obsah


Začátek nového týdne přinese zataženou oblohu s deštěm, nebo mrholením. Na Moravě budou také mrznoucí mlhy. Denní teploty budou mezi 2 až 6 °C, v noci se sníží a budou se pohybovat mezi 3 až -1 °C.


I další dny budou zatažené až oblačné, zpočátku musíme počítat s mlhami. Podle meteorologů bychom se v závěru týdne mohli na horách dočkat také sněhu. Teploty v noci klesnou na 4 až -1 °C, přes den budou dosahovat 1 až 6 °C, v Čechách mohou teploměry naměřit i 9 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz