Domácí

Boj s covidem-19: Lékaři v dojemném spotu ukazují zápas s nemocí. VIDEO

Už téměř rok bojuje celý svět s koronavirem. Ten mimo jiných maximálně zaměstnává zdravotníky v první linii a mnozí z nás si nedokáží představit, jak náročná je nyní jejich práce. Lékaři proto nyní natočili vlastní velmi emotivní spot vyjadřující vděk těm, kteří každý den zachraňují životy, a vyzývají, aby lidé byli v této nelehké době zodpovědní.

Přestože je podle lékařů koronavirus velmi závažné onemocnění, řada lidí jej bere na lehkou váhu a zavedená protiepidemická opatření nedodržuje. Stát se proto snaží prostřednictvím reklamních kampaní tuto skutečnost změnit a zabránit také šíření dezinformací.


Zatím se však nezdá, že by to na Čechy zabralo. Lékaři to proto vzali do vlastním rukou a rozhodli se ukázat, jaký boj s koronavirem opravdu je. Nadační fond Vita et Futura ve spolupráci s filmaři ze studia Impresa Films natočili dojemný spot "Děkujeme českým zdravotníkům.“

Související obsah


Emotivní video zachycuje nejen počáteční fázi koronaviru, ukazuje také následný boj pacienta s nemocí a fyzicky i psychicky náročnou práci lékařů a sester. "Chtěli jsme lidem ukázat to, co žádný z předchozích spotů neudělal. Tedy, za co si zdravotníci náš vděk opravdu zaslouží,“ uvedli autoři projektu Petra Pařízková a Johny Hadrba.


Zdravotníci však nechtěli pouze ukázat, jaká je skutečnost v Česku, a poděkovat těm v první linii. Zároveň apelují na všechny, aby se v této těžké době, kdy se po celém světě šíří zákeřný virus, chovali zodpovědně. Právě tímto způsobem totiž všichni vyjádříme nejen zdravotníkům svou podporu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz