Zahraničí

Vážná situace na Slovensku! Nakažení odmítají karanténu, do akce jde armáda

Vážná situace na Slovensku! Nakažení odmítají karanténu, do akce jde armáda
Zdroj: TV Markíza

Slovensko se potýká s dalším ohniskem koronaviru. V obci Ratnovce bylo z přibližně 200 lidí 28 testováno pozitivně. Celé místo střeží policie, nakažení se totiž za každou cenu snaží obec opustit. Večer by na pomoc mělo dorazit vojsko.

Informaci o novém ohnisku potvrdila TV Markíza starostka obce Daniela Sigetová. Trvalý pobyt v osadě má asi 90 lidí, ve skutečnosti tam ale žije až 200 lidí. Mezi nakaženými jsou i děti, nejmladšímu jsou tři roky.

Situace je podle portálu tvnoviny.sk velmi vážná, na místě jsou policejní hlídky, které dohlíží na to, aby osadu nikdo neopouštěl.

Místní totiž odmítají v osadě setrvat a snaží se za každou cenu odjet, podle portálu by měla večer na místo dorazit armáda.

Související obsah

Testování proběhlo na základě rozhodnutí regionálního hygienika, v obci zasedal také krizový štáb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz