Lyžování

Chystáte se na hory? Připravte se na různá opatření a koridory u lanovek

Nastal víkend, který už řada lyžařů netrpělivě vyhlížela. Lanovky a vleky mají zelenou od pátku 18. 12. Lyžařská sezóna sice začala o měsíc později oproti předchozím rokům a za přísných protikoronavirových opatření, některá lyžařská střediska jsou však na provoz připravená.

Mezi prvními středisky, kde se začalo lyžovat už v pátek, byl Skiareál Špindlerův Mlýn. Zahájení sezóny ohlásil i Skiareál Klínovec, Černá Hora a Pec pod Sněžkou. Lyžovat se začíná i v Železné Rudě na Špičáku, na Zadově, Monínci a v Kopřivné pod Pradědem. V areálech se už během středy začaly chystat turnikety a koridory u nástupu na lanovky, aby bylo zajištěno dodržování dvoumetrových rozestupů.

Na zimní sezónu v "Covid" provozu se připravil Skiareál Špindlerův Mlýn, kde na provoz u turniketů dohlíží "Covid koordinátoři."
 

Na místě byly vystavěny samostatné koridory, aby bylo zajištěno, že si vedle sebe nestoupnou dva lidé. Mezi koridory jsou dvoumetrové rozestupy. Rodinní příslušníci se můžou k sobě zařadit za turnikety a nasednout společně na lanovku.

Koridory jsou nachystané i ve Skiareálu Klínovec. Lyžaři musí mít mimo jiné při nástupu a jízdě lanové dráhy zakrytá ústa a nos. Aby se necestovalo v uzavřeném prostoru, je zakázáno sklápět krycí bubliny.

Zdroj: TV Nova

Dalším omezením jsou i zavřené hotely. Sjezdovky zaplní jednodenní lyžaři, proto je nutné počítat s větším návalem na parkovištích. Některé areály se proto snaží o posílení skibusů. Jiné to letos bude i s provozem restaurací – ty můžou prodávat jen přes výdejní okénko.

Související obsah


Rozjezd letošní sezóny zpomalila i obleva a málo přírodního sněhu. Teploty nad nulou na mnoha místech nedovolují zasněžovat.

TN.cz

K tématu Lyžování

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz