Domácí

Rodiče dostanou víc peněz! Vláda se konečně dohodla na zvýšení přídavků

Rodiče dostanou víc peněz! Vláda se konečně dohodla na zvýšení přídavků
Zdroj: Getty Images

Vláda se na pravidelném pondělním jednání shodla na zvýšení přídavku na dítě. Příspěvek se zvýší o 26 % a nárok na něj bude mít téméř půl milionu dětí. Oznámila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Po týdnech jednání se vládní strany ANO a ČSSD dohodly na zvýšení přídavku na dítě. Měl by se zvýšit o 26 procent a dostávat ho bude mnohem více dětí.

"Valorizace přídavku na dítě o 26 % a nárok na přídavek až do výše 3,4násobku životního minima rodiny," oznámila ministryně Jana Maláčová. Dosud ho dostávaly rodiny s příjmem do 2,7násobku životního minima. 

Související obsah

Nárok na peníze tak bude mít nově 490 tisíc dětí, uvedla Maláčová. Dosud ho dostávalo 240 tisíc dětí. Změnu musí ještě schválit Parlament a podepsat prezident. Podle ministerstva by změny měly začít platit od 1. dubna 2021.

"Přídavek na dítě se nezvyšoval 12 let. Přitom od té doby rostly životní náklady rodinám minimálně o čtvrtinu. A teď v době koronavirové epidemie mají tyto rodiny situaci ještě složitější. Před tím nemůžeme zavírat oči,“ uvedla Maláčová.

Ministerstvo také zveřejnilo tabulku, kolik peněz by měly rodiny nově dostávat.

Zdroj: MPSV

Koalice se dlouho nemohla shodnout na zvýšení přídavků. Ministerstvo financí vedené Alenou Schillerovou (za ANO) totiž nechtělo rozšiřovat okruh těch, kdo na přídavky mají nárok.

Důchodci by podle návrhu reformy za pár let měli dostat 10 tisíc. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz