Pes v Praze uvízl v bobří noře. Podívejte se na video ze záchrany

Bobří nora se stala pastí pro pejska v pražském parku Stromovka. Teriér Lucky v ní uvízl a nemohl se dostat ven. Pomohli mu až hasiči s krumpáčem.

Na městskou policii se obrátila s žádostí o pomoc zoufalá žena, které se ve Stromovce při venčení zaběhl pes. Než ho stačila přivolat, zmizel pod břehem Malé říčky, která parkem protéká.

"Strážníci zjistili, že se v daném místě nachází bobří nora a z ní slyšeli štěkot psa, který se nemohl dostat ven. Svah byl kluzký, jeho hrana nestabilní a vstup do nory pod úrovní hladiny. Přesto se hlídce podařilo psa lokalizovat a na pomoc přivolali HZS Praha, kteří rozhodli o částečném rozkopání břehu, aby bylo možné se k psovi dostat,“ popsala zásah mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Související obsah


 

Po vyproštění předli zachránci psa šťastné majitelce. "Porušení obecně závazné vyhlášky MHMP o volném pobíhání psů ve veřejné zeleni s ní bylo vyřešeno domluvou,“ doplnil mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz