Krimi

Házel se štěnětem a kopal do něj. Teď mu hrozí až dva roky za mřížemi

Pražští policisté v noci na neděli zasahovali u případu brutálního zacházení se psem. Přivolali je vyděšení sousedé kvůli muži, který brutálně mlátil malé štěně. Muž s ním házel o zem a zasadil mu několik kopanců. Policisté ho nyní obvinili z týrání zvířat.

"Kriminalisté třetího policejního obvodu zahájili s dvaadvacetiletým mužem trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířete, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Pejsek podle všeho běsnění svého majitele přežil, není ale zatím jasné, zda vyvázne úplně bez následků. Jak je patrné ze záběrů, které pořídil a TN.cz poskytl svědek, muž do štěněte kopal a házel s ním o zem. Údajně ho měl předtím i škrtit.

Související obsah

"V neděli krátce po půlnoci vyjížděli policisté do pražských Kbel, kde podle výpovědi svědků zjistili, že zde došlo k útoku na psa. Konkrétně měl podezřelý do psa několikrát kopnout a následně s ním surově praštit," řekla v pondělí pro TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že se případem zabývá i Státní veterinární správa (SVSČR).

Neznámý pachatel polil koně žíravinou, případ vyšetřuje policie. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz