Domácí

SZÚ vytvořil grafiku k očkování. Na internetu se strhla vlna kritiky

SZÚ vytvořil grafiku k očkování. Na internetu se strhla vlna kritiky
Zdroj: TN.cz

Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve středu zveřejnil grafiku, která má nabádat lidi, aby se nechali naočkovat vakcínou proti onemocnění covid-19. Zveřejněná grafika, však místo toho sklidila na internetu vlnu kritiky.

Grafika, která má lidi podpořit, aby se nechali naočkovat proti koronaviru, zobrazuje vakcínu jako olejničku, jenž promazává několik soukolí. Tato soukolí zastupují všemožné činnosti, které jsou v momentální situaci omezeny.


Státní zdravotní ústav nabádá k tomu, aby se každý nechal očkovat, jakmile to bude možné. "S každým očkovaným roste šance na návrat do práce, škol, divadel, bazénů, restaurací,“ uvedl SZÚ.

Související obsah

Zveřejněná grafika, však sklidila na internetu velkou vlnu kritiky. Mnohým se nelíbí styl jejího zpracování nebo použité slogany. "To je tak srozumitelné, jednoduché a přehledné, až se mi z toho udělalo šoufl,“ okomentovala grafiku uživatelka na Twitteru.

 

"Tohle je vtip, že ano?“ ptá se další komentující. Kritiku nová grafika sklidila také na Facebooku. "Grafik se vyřádil, ale podle mě je tam málo koleček, tak aby to každý pochopil,“ popsal grafiku jeden z komentujících.

Očkovaní budou dostávat certifikáty. První vakcíny získá šest nemocnic. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz