Domácí

Bramborový salát nesmí chybět! Jak ho dělají české celebrity? ANKETA

Štědrovečerní večeře je za dveřmi a na českém stole nesmí chybět bramborový salát. Teď je poslední chvíle ho připravit, aby se dobře odležel. My jsme se podívali do domácností našich celebrit, jaký mají recept a co by poradily.

Má hodně podob, každý chutná jinak, dělá se podle rodinných receptů, a ne každý ho má rád s hráškem nebo cibulí. To je bramborový salát. Na naše stoly se dostal na přelomu 19. a 20. století. Zřejmě z Vídně nebo Ruska.

Podívali jsme se, jak ho dělají české celebrity.

Se svou malou pomocnicí Rozárkou se pustil do přípravy salátu i porotce MasterChefa Honza Punčochář. "Samozřejmě děláme dva. Děláme klasický s majonézou a pak ještě s takovou emulzí z oleje," popsal kuchař. Do salátu přidává i sardelová očka a cibuli, aby měla lepší chuť, tak ji vyvaří ve vinném octu. Chybět nesmí ani domácí majonéza.


Herec Jan Antonín Duchoslav zase vsadil na salát s točeným salámem, chystat ho prý ale bude až večer. Prý by si na něm i "Sněženky" pochutnaly. "Moc ho neumím, je to vždycky takový hokus pokus. Mám tady i hrášek a důležité je mít tu správnou nádobu, ve které se to bude míchat.

Související obsah


Jestli nechcete o Vánocích nabrat nějaká ta kila máme i FIT recept od kulturistky Věry Mikulcové. "Přidáme bílý jogurt, nejlépe polotučný a musíme pořádně zamíchat," popsala Mikulcová.

Do salátu se pustila i známá trojice 3v1, která měla recept s jablky. I když to místy vypadalo všelijak, nakonec se holkám salát povedl.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz