Zahraničí

U Tuniska se potopila loď s uprchlíky, nejméně 20 jich zemřelo!

U Tuniska se potopila loď s uprchlíky, nejméně 20 jich zemřelo!
Zdroj: Profimedia

Chatrný člun s přibližně 45 migranty ze subsaharské Afriky se ve čtvrtek potopil u břehů Tuniska. Pokoušeli se na něm dostat do Itálie. Nejméně 20 lidí při neštěstí zemřelo, pět zachránili a po zbytku se pátrá.

Je pravděpodobné, že počet obětí tragédie ještě poroste. Těla zemřelých migrantů našel u břehů Tuniska tamní rybář, informovala agentura AP.

Pobřežní stráž okamžitě rozjela pátrací akci. Zatím se podařilo z vody vylovit pět přeživších, přibližně 20 lidí se ale stále pohřešují. Na malém člunu se z Afriky pokoušelo přeplavit do Itálie mezi 40 a 50 migranty, uvedl mluvčí tuniského ministerstva obrany Ben Zekri.

Loďku, která už tak byla ve špatném stavu, přetížili. Ve čtvrtek ráno navíc na pobřeží Tuniska udeřil silný vítr. 

Související obsah

Podle tuniských úřadů se v poslední době daří zadržet čluny pašeráků, kteří migranty za úplatu převážejí do Evropy, ještě před vyplutím. Zejména mezi městem Sfax a italským ostrovem Lampedusa ale prý jejich působení opět sílí.

Ve Středozemním moři letos zemřelo nebo zmizelo přes 1100 migrantů. Vyplývá to z dat Mezinárodní organizace pro migraci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz