Zahraničí

Papež sloužil půlnoční mši téměř bez lidí a dříve kvůli zákazu vycházení

Papež sloužil půlnoční mši téměř bez lidí a dříve kvůli zákazu vycházení
Zdroj: Profimedia

Přísná opatření proti koronaviru se dotkla i Svatého stolce. Papež František sloužil tradiční půlnoční mši ve Svatopetrském chrámu před minimem věřících a začal dříve kvůli zákazu vycházení, který je v Itálii od 22 hodin.

Svatý otec, který před týdnem oslavil 84. narozeniny, apeloval na všechny, aby se místo honby za majetkem zamysleli nad nespravedlností vůči mnoha bratřím a sestrám, kteří jsou nuceni žít v chudobě.

Papež rovněž vyjádřil přání navštívit krizí se zmítající Libanon. A vyzval věřící, aby se řídili protikoronavirovými opatřeními civilních úřadů.

Zatímco jindy se mše účastní tisíce lidí a věřící zaplní i celé Svatopetrské náměstí, letos jich nebyly uvnitř chrámu ani dvě stovky, o liduprázdném náměstí nemluvě. Kromě několika kardinálů a duchovních se mše zúčastnili převážně zaměstnanci Vatikánu. Měli roušky a dodržovali rozestupy. Katedrála byla předtím důkladně vydesinfikována.

Související obsah

Také své tradiční vánoční poselství Urbi et orbi (Městu a světu) pronese na Boží hod papež František uvnitř Apoštolského paláce, aby se na náměstí před ním neshlukovaly davy.

Takto probíhala půlnoční mše v Česku. Podívejte se na reportáž TV Nova:

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz