Zahraničí

Neverland má nového majitele. Sídlo Michaela Jacksona se konečně prodalo

Neverland má nového majitele. Sídlo Michaela Jacksona se konečně prodalo
Zdroj: Profimedia

Dlouholeté sídlo zesnulého zpěváka Michaela Jacksona, tzv. Neverland, už má nového majitele. Více než deset let po jeho smrti se podařilo ranč v Kalifornii prodat, a to s pořádnou slevou. Miliardář Ron Burkle jej koupil za zlomek původní ceny.

Podnikatel Burkle koupil podle deníku The Wall Street Journal někdejší sídlo Michaela Jacksona za 22 milionů dolarů, tzn. necelou půl miliardu korun. Ač se to zdá neuvěřitelné, ranč se prodal s výraznou slevou. Původní cena stanovená v roce 2016 činila 100 milionů dolarů. 

Ron Burkle je spoluzakladatelem investiční společnosti Yucaipa Companies a bývalým spolupracovníkem Michaela Jacksona. Ranč má rozlohu 10,9 kilometrů čtverečních a jeho součástí je zhruba 22 staveb.

Neverland proslavil především zábavní park, který tam Jackson nechal postavit, a který zahrnoval ruské kolo, horskou dráhu či kolotoč. Choval tam také orangutany a slona.

Související obsah

Burkle rezidenci nezakoupil s úmyslem, aby se do ní nastěhoval, ale jako investici. Jackson v Neverlandu pobýval od roku 1988 do roku 2005, kdy se odstěhoval.

V roce 2003 bylo sídlo prohledáváno policisty, neboť Jackson čelil obviněním ze zneužívání dětí. Všech obvinění byl sice zproštěn, do Neverlandu už se ale nevrátil, protože už ho údajně nepovažoval za domov.

Jackson zemřel v roce 2009 ve věku 50 let. Jeho lékař posléze stanul před soudem z podezření, že se podílel na zpěvákově smrti.

Připomeňte si okolnosti Jacksonovy smrti v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz