Domácí

Muž chtěl skoncovat se životem. Skočit do Vltavy mu zabránili policisté

Za svůj život vděčí dvojici pražských policistů muž, který chtěl ráno na Boží hod spáchat sebevraždu skokem do Vltavy. Ze zábradlí Jiráskova mostu ho pohotově stáhla dvojice mužů zákona.

K zoufalému činu podle informací policie muže dohnaly rodinné problémy. Zda souvisely se vztahy v rodině, nebo krizí či ztrátou zaměstnání, není jasné. Přestože se při rychlém zásahu nikdo nezranil, pomoc záchranářů byla přece jen potřeba.

Muži zákona se podle mluvčího pražských policistů Jana Daňka obávali, že se 37letý muž pokusí o sebevraždu znovu. Byl tak předán do péče lékařů na psychiatrii. Zachránit jeho život napomohli svědci.

Související obsah

"Na linku 158 jsme přijali několik oznámení, že na zábradlí na Jiráskově mostě sedí muž. Na místo ihned vyrazila pohotovostní motorizovaná jednotka, ze zábradlí ho stáhla a předala zdravotníkům," řekl Daněk redakci TN.cz.

Podle mluvčího byl 37letý muž pod vlivem alkoholu. Celý zásah zachytila kamera a ze záběrů je patrné, že muž zřejmě popíjel i na mostě. Poté, co ho dvojice policistů stáhla do bezpečí, po muži na zábradlí zůstala lahev.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz