Domácí

V Havlíčkově Brodě vzplál bytový dům. Hasiči evakuovali desítky lidí

V Havlíčkově Brodě vzplál bytový dům. Hasiči evakuovali desítky lidí
Zdroj: HZS Vysočina

Jeden z bytových domů na Havlíčkobrodsku v sobotu krátce před půl devátou ráno zachvátil požár. Na místo ihned vyrazili hasiči spolu s policisty. Z domu evakuovali 28 lidí a čtyři skončili v péči zdravotníků, nadýchali se kouře.

K požáru vyrazily profesionální i dobrovolné hasičské jednotky. Podle informací hasičů oheň vznikl v jednom z bytů v havlíčkobrodské lokalitě Žižkov II.

"Zasahujícím jednotkám se podařilo velmi rychle požár lokalizovat a následně i zlikvidovat. Zásah na místě stále probíhá. Majetková škoda vzniklá požárem nebyla zatím vyčíslena. Příčinu vzniku požáru zjišťují naši vyšetřovatelé," popsala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Z domu požárníci vyvedli 28 lidí. Čtyři z nich skončili v péči zdravotníků. "Do nemocnice v Havlíčkově Brodě jsme převezli čtyři osoby, které se nadýchaly kouře. Všichni byli při vědomí a jsou mimo ohrožení života," popsal TN.cz mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Související obsah

S hasiči na místě zasahují také policisté. Podle slov mluvčí Dany Čírtkové si muži zákona incident k vyšetřování zatím nepřevzali. Odborník totiž zatím neurčil, co mohlo být příčinou požáru – jestli šlo o nehodu, nebo požár někdo založil.

"Jsme na místě a poskytujeme hasičům součinnost," potvrdila Čírtková. Znalec předběžnou škodu vyčíslil na 800 tisíc korun. Co bylo příčinou požáru, se ale stále neví.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz