Zahraničí

Ničivý výbuch v Nashvillu byl zřejmě sebevražedným bombovým útokem

Ničivý výbuch v Nashvillu byl zřejmě sebevražedným bombovým útokem
Zdroj: Hasiči Nashville

Mohutnou explozi, která v pátek ochromila centrum amerického města Nashville, má zřejmě na svědomí sebevražedný atentátník. Agenti FBI vnikli do jeho domu na předměstí Nashvillu a prohledávají ho, uvedla v noci na neděli televize CNN.

Vyšetřovatele přivedl na stopu obytný vůz, v němž byla nálož umístěná. Bezpečný vstup do domu zajistili pyrotechnici, neboť existovalo podezření, že by zde mohl být nástražný výbušný systém.

K ničivé explozi v jindy rušné a turisty hojně navštěvované oblasti v centru Nashvillu plné obchodů, barů a restaurací došlo brzy ráno na Boží hod, takže jako zázrakem lehce zranila jen tři lidi. Kriminalističtí technici nalezli zbytky lidské tkáně. Specialisté nyní zkoumají, zda patří podezřelému.

Výbuch poškodil na čtyři desítky budov včetně telekomunikační ústředny, což způsobilo značné komplikace v celém státě Tennessee. Nefungují policejní či nemocniční komunikační systémy, na čas musel být zastaven provoz na místním letišti.

Související obsah

Nálož explodovala ve zmíněném obytném autě, které už měli tou dobou policisté v hledáčku. Ozývalo se z něj počítačovým hlasem varování, že za několik minut dojde k explozi. A stalo se tak ještě předtím, než dorazili přivolaní pyrotechnici.

Policie uzavřela široké okolí, technici prohledávali místo střepinu po střepině. Na případu pracuje 250 agentů, analytiků a dalších zaměstnanců FBI. V centru města byl do neděle vyhlášen zákaz vycházení.

Takto to v Nashvillu vypadalo po výbuchu:

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz