Krimi

Útočník na bowlingu v USA zastřelil tři lidi. Oběti si prý vybíral náhodně

Tři lidé zemřeli a další tři utrpěli zranění při střelbě v bowlingovém centru ve městě Rockford v americkém státě Illinois. Policisté zadrželi jednoho podezřelého. Útočník si podle nich vybíral oběti náhodně.

Útok se odehrál v sobotu večer místního času v Rockfordu, který se nachází přibližně 130 kilometrů severozápadně od Chicaga. "Policie zadržela sedmatřicetiletého muže, který je kvůli podezření ze spáchání tohoto činu ve vazbě,“ píše The Guardian.


Šéf tamní policie Dan O´Shea na tiskové konferenci sdělil, že mezi oběťmi jsou také dva teenageři. Zároveň potvrdil, že jednoho člověka zadrželi. Zda se jedná o skutečného pachatele však neuvedl. Podle policistů si střelec vybíral své oběti náhodně.

Související obsah


Střílelo se nejen ve vnitřních prostorách bowlingového centra, ale také venku. Starosta města Tom McNamara vyjádřil soustrast rodinám obětí. "Myslím na ty, kteří ztratili své blízké. Věřím, že se brzy uzdraví zranění lidé,“ doplnil McNamara.


V roce 2020 bylo v Rockfordu zavražděno 35 lidí. Tato bilance překonala tu rekordní z roku 1996. Tehdy násilnou smrtí zemřelo 31 lidí.

Na konci listopadu zaútočil pachatel na lidi nožem v kostele v USA. Podívejte se na video z místa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz