Koronavirus

Po Babišovi se nechal naočkovat i Blatný. "Není čeho se bát,“ vyzývá

Očkování proti koronaviru zahájila v neděli také Fakultní nemocnice Brno. Prvním, kdo zde vakcinaci podstoupil, byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Šéf resortu zároveň vyzval lidi, aby se nechali očkovat.

Ministr podstoupil očkování krátce po desáté hodině dopoledne. "Jsem rád, že máme bezpečnou vakcínu a mohu lidem ukázat, že není, čeho se bát,“ řekl Blatný.


Ještě ve stejný den naočkují v tomto zařízení dalších přibližně dvacet lidí. Po ministru Blatném budou následovat doktoři i sestry. K dispozici je zde zhruba tři tisíce vakcín.

Související obsah


Šéf resortu zdravotnictví po očkování uvedl, že lidé, kteří vakcinaci podstoupí, dostanou potvrzení. "Naočkovaní je dostanou jak v elektronické, tak tištěné podobě. Velmi to poté usnadní cestování za hranice,“ doplnil Blatný. V řádu dní se spustí registr očkovaných, který bude spravovat Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).


Hlavním cílem je podle Blatného nyní naočkovat především zdravotníky a starší lidi. Poté by měli někdy v průběhu března přijít na řadu také ostatní Češi. Podle něj by všichni občané vakcinaci měli podstoupit.


"Očkování vás ochrání a umožní vám opět se setkávat s vašimi blízkými bez nutnosti izolací, karantén a nepříjemných vyšetření. A věřte mi, nenabízel bych vám nic, čemu bych sám nevěřil a co bych před tím sám nevyzkoušel,“ uzavřel Blatný.

V neděli ráno podstoupil očkování premiér Andrej Babiš (ANO):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz