Domácí

Také jste měli na Štědrý den turecký salát? Znojmia prodává okurky od Turků

Také jste měli na Štědrý den turecký salát? Znojmia prodává okurky od Turků
Zdroj: TN.cz

Kdo se doposud domníval, že tradiční okurky Znojmia pocházejí výhradně z oblasti jižní Moravy, bude zřejmě zklamaný. Na český trh totiž doputovaly okurky pod touto značkou, ale původem z Turecka. Podle názorů některých diskutujících na sociálních sítích tyto "znojemské" okurky chutnají jako bláto.

Okurky původem z Turecka namísto jižní Moravy mezi strávníky příliš nezabodovaly. Řadě z nich vadí zejména rozdíl v chuti a "ničení tradiční značky". Spousta lidí dle svých slov odmítá například do tradičního bramborového salátu přidávat zeleninu, která je znojemská jen na oko, a navíc chutná odporně.

Právě nevýrazná, mdlá chuť a blátivá konzistence je podle diskutujících na sociálních sítích hlavním důvodem toho, proč má tolik lidí s okurkami z Turecka problém. S těmi z jižní Moravy se prý nedají srovnat a "co býval" už údajně není ani lák, ve kterém jsou okurky naložené.

 

"Potravinářský gigant Orkla se rozhodl vyrábět znojemské okurčičky v Turecku! Výsledek je, slušně řečeno, mírně nepoživatelný, má pachuť bláta. Takže pozor, pokud je na obalu napsáno vyrobeno v Turecku, nekupovat. A mělo by to být i tématem pro vládu, která by se měla více starat o kvalitu produktů, které dělaly Moravě jméno ve světě," rozčílil se na facebooku uživatel Jiří.

Zklamaný byl také přispěvatel Petr: "Tak prý Znojmia z Kauflandu měly být pro zákazníky na oko znojemské okurky. Chuť jak bláto a jasno bylo, když jsem zjistil, že tradiční receptura je v podstatě receptura turecké babičky. Vyrobeno v Turecku!"

Související obsah

Za pravdu mu dali i další diskutující. "Podvod za podvodem. Taky jsme je koupili, bláto, hnus, hned šly do haj**u, ale měl jsem je jít vylít zpět do Kauflandu," rozzuřil se přispěvatel Pavel.

Milan Linka, mluvčí společnosti Orkla, která je vlastníkem značky Znojmia, vysvětlil, že důvodem přechodu na turecké okurky je jejich neúroda v Česku. Informuje také, že z Turecka nepocházejí všechny "znojemské" okurky, ale jen část aktuální produkce.

Související obsah

"Ačkoliv jsme vždy vyráběli a vyrábíme okurky Znojmia v ČR a dáváme přednost jejich nákupu od tradičních tuzemských pěstitelů, u části jejich výroby jsme si letos museli vypomoct dočasnou produkcí v Turecku. Kvůli covidu-19 mnoho pěstitelů okurky letos vůbec nezaselo, a navíc nepříznivé počasí dramaticky snížilo jejich úrodu. Výroba v Turecku, kde byl dostatek kvalitní suroviny, probíhala podle tradičních Znojmia receptur a pod přísným dohledem našich odborníků ze závodu v Bzenci," řekl Linka redakci TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz