Domácí

Zmatky v regálech: Velký řetězec přestal prodávat respirátory!

V neděli se na sociálních sítích objevila fotografie z jedné z poboček Kauflandu, na níž byl červenými páskami zakazujícími prodej přelepený regál s respirátory. Příspěvek vyvolal silné reakce, řetězec vše na dotaz TN.cz vysvětlil.

"Vážení zákazníci, velice se vám omlouváme, na základě vládního usnesení nesmíme prodávat vybrané skupiny zboží," stálo na vysvětlující cedulce, která zdobila dvojici překřížených červenobílých pásek.

Diskutující se u příspěvku rozdělili na dvě hlavní skupiny - ta první spílala vládě a zavedeným opatřením. Ta druhá se naopak podivovala, proč jsou "zakázané" právě respirátory, když to odporuje zdravému rozumu a jinde jsou navíc tyto ochranné pomůcky normálně dostupné.

Související obsah

"A není to zdravotnické zboží? To asi povoleno bude. Problém bude asi v marketu," zamyslel se Petr Kudrna. "Nedivil bych se, kdyby tomu každý rozuměl jinak. Před pár měsíci jsem v den uzavření nevěděl, jestli má 100+ provozoven, které administruji, zavřít nebo ne," posteskl si autor fotografie Lukáš Kubec.

Redakce TN.cz oslovila kvůli zmatku v regálech přímo Kaufland. "V tomto případě se jedná o pochybení lidského faktoru. Sortiment roušek a respirátorů zůstává nadále v běžném prodeji. Zákazníkům se za toto nedopatření omlouváme. Všechny naše prodejny byly informovány," sypala si popel na hlavu mluvčí řetězce Renata Maierl.

Všimli jste si nějakých dalších podivných zákazů prodeje potřebného sortimentu v českých obchodech? Pošlete nám fotky nebo jen informace na mail zpravy@nova.cz.

Jak poznat kvalitní respirátor? Pusťte si reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz