Náledí

Po nočním nájezdu zlodějů zlaté auto majitel vyprostil

Výjezd na Jedlovou horu na Děčínsku nevyšel podle plánu řidiči zlatého Volskwagenu. Na neupraveném a namrzlém povrchu dostal v zatáčce smyk a skončil ve srázu pod silnicí. Kvůli špatné dostupnosti muselo auto zůstat v noci na středu na místě nehody. Toho využili zloději, kteří ukradli sadu kol.

Vandalové přes noc ukradli sadu kol a rozbili okýnko u řidiče. Škoda na autě je zhruba 80 tisíc korun. K vyproštění došlo ve středu krátce po 13. hodině. Kvůli velmi špatné dostupnosti a neustálému náledí hrozilo, že auto nebude možné vyprostit i několik dní. Štáb TV Nova se musel na místo dokonce dostat pomocí sněžného skútru. Jak vyprošťování probíhalo, se podívejte ve videu.

Nehoda se stala v noci na úterý zhruba 200 metrů pod vrcholem Jedlové hory. Ta se nachází východně od Děčína a se svoji výškou 774 m. n. m. je třetí nejvyšší horu Lužických hor. Řidič vozidla na místní úzké cestě nerespektoval zákaz vjezdu a navíc neměl ani potřebné vybavení pro jízdu na namrzlé vozovce. 

Související obsah

 

Zatím není jasné, zda-li došlo k porušení zákazu vjezdu, protože je v něm řada výjimek. Celý incident se obešel bez zranění. "Stává se to pravidelně každou zimu. Každou noc to někdo zkouší." uvedl Antonín Krejčí, syn provozovatele hotelu Jedlová, který se nachází na vrcholu hory.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz