Domácí

Mosty na Moravě namrzají! Hlavní tah v Brně blokovala hromadná nehoda

Mosty na Moravě namrzají! Hlavní tah v Brně blokovala hromadná nehoda
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Hasiči, záchranáři a policisté vyjeli ve čtvrtek dopoledne k hromadné nehodě v Brně. Srazilo se pět aut, nehoda se bohužel neobešla bez zranění. Tvořily se dlouhé kolony. Mosty na Moravě podle hasičského sboru namrzají, řidiči by tak měli dávat extrémní pozor. K vážné nehodě došlo také na severu Moravy - vůz při sjezdu z dálnice tam narazil do stromu.

Tísňová linka přijala hlášení o hromadné nehodě ve čtvrtek po půl desáté. Podle informací jihomoravských hasičů se v ulici Porgresova srazilo nejméně pět aut. Úsek se dle informací policie podařilo zprovoznit až po jedné hodině odpoledne.

"Začínají se tvořit kolony. Všechny složky IZS jsou na místě. Jedná se o úsek od Husovického tunelu směrem na Svitavy," popsali hasiči těsně před desátou hodinou dopoledne na sociálních sítích.

Příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem šetření, podle policejního informačního portálu je na místě kluzká vozovka. Meteorologové už ve středu varovali před tím, že se bude na východě republiky tvořit náledí, vydali kvůli tomu výstrahu.

Související obsah

Policisté dopravu odkláněli kolem obchodního domu Tesco. "Aktuálně je silnice znovu průjezdná," potvrdil TN.cz policejní mluvčí David Chaloupka.

"Řidiči pozor, mosty namrzají! Máme hlášenu další nehodu - osobní auto na výjezdu z Pisáreckého tunelu směrem na tunel Hlinky," doplnili jihomoravští hasiči krátce po desáté dopoledne.

Související obsah

K vážné nehodě došlo také nedaleko Ostravy. Kolem půl druhé policisté uzavřeli dálnici D56 z Frýdku-Místku. Auto tam při sjezdu z dálnice narazilo do stromu a dva lidé se těžce zranili. Na místě byli také záchranáři a bojovali o život jednoho zraněného. Zachránit se ho však nepodařilo.

"Čtyřiadvacetiletý řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel v levém jízdním pruhu mimo vozovku, kde najel do odvodňovacího kanálu, od kterého byl automobil vymrštěn zpět na komunikaci. Následně ve smyku přejel automobil vpravo mimo vozovku a narazil do stromu. V důsledku nárazu došlo k těžkému zranění řidiče a také jeho 28letého spolujezdce, kterého desítky minut resuscitovali svědci, hasiči a zdravotníci, ale který bohužel svým zraněním na místě podlehl," potvrdila TN.cz policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Související obsah

"Dechová zkouška nebyla u řidiče vzhledem k jeho zranění možná a tak byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Další okolnosti, příčiny tragické nehody prověřují ostravští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu usmrcení z nedbalost," uzavřela mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz