Koronavirus

Začalo očkování v dalších pěti krajích. Nemocnice čekají na dodávky vakcíny

Ve čtvrtek začalo očkování v dalších pěti krajích. Dopoledne bylo očkováno několik set zdravotníků z Plzeňského, Pardubického, Olomouckého, Jihočeského nebo Středočeského kraje. Další dodávky vakcíny očekávají nemocnice už příští týden.

Mezi těmi, ke kterým vakcína dorazila až včera je plzeňská fakultní nemocnice. "My jsme vakcíny, celkově 975 dávek dostali včera v odpoledních hodinách, takže jsme to připravili tak, abychom začali ještě letos očkovat,“ uvedl ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Náměstek preventivní péče FN nemocnice Plzeň Eduard Kasal byl v Plzeňském kraji prvním očkovaným vakcínou proti nemoci Covid-19. "První pocity úžasné, protože jsem vůbec nevěděl, že mě to bylo aplikováno,“ řekl Kasal.

Související obsah

Ve Fakultní nemocnici v Plzni se dnes nechalo naočkovat prvních 15 zaměstnanců z covidových pracovišť. Do týdne by mělo vakcínu dostat bezmála dalších tisíc zdravotníků.

V pardubickém kraji ve čtvrtek dostali vakcínu jako první zdravotníci záchranné služby a také pracovníci z plicního nebo infekčního oddělení.

Související obsah

"V příštím týdnu bychom chtěli proočkovat 588 zdravotníků, a po jednadvaceti dnech potom ty samé zdravotníky naočkujeme druhou dávkou z této vakcíny,“ informovala mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Poprvé se ve čtvrtek očkovalo v Benešovské, Českobudějovické a Olomoucké Fakultní nemocnici. Zítra a v sobotu bude vakcinace zahájena v dalších zařízeních.

jh, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz