Zahraničí

Čtyři dívky a čtyři mladíci zemřeli na Nový rok. Udusili se při oslavě v chatě

Čtyři dívky a čtyři mladíci ve věku od 18 do 20 let zemřeli během novoročních oslav. Podle předběžných závěrů policejního vyšetřování se udusili oxidem uhelnatým v pronajaté chatě. Tragédie se stala ve vesnici Tribistovo v Bosně a Hercegovině.

Silvestrovská noc skončila smrtí pro osm mladých lidí, kteří nový rok vítali na pronajaté chatě ve vesnici Tribistovo v Bosně a Hercegovině nedaleko hranic s Chorvatskem. 

Podle tamější policejní mluvčí Martiny Medićové bylo lidem z vedlejšího domu podezřelé, že z chaty celé ráno nikdo nevyšel, píše agentura AP. Zalarmovali proto strážce zákona, kteří na místo dorazili přibližně v 10 hodin. To už ale bylo pozdě.

"S největší pravděpodobností se udusili, ale další informace získáme až po stále probíhajícím vyšetřování," doplnila Medićová. Podle předběžných závěrů se měli otrávit oxidem uhelnatým, který patrně unikal z přímotopu.

Související obsah

 

Všechny oběti pocházely z nedalekého města Posušje a studovaly na středních a vysokých školách. Stejně se jmenuje i celý region, kde leží vesnice, v níž se tragédie odehrála. Jeho političtí představitele vyzvali provozovatele kaváren nebo restaurací, aby na počet zemřelých v pátek neotevírali. 

Bosenská vláda vyhlásila na sobotu den smutku. Pozůstalým kondoloval i chorvatský premiér Andrej Plenković.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz