Domácí

Sjezdovka za dobrovolný příspěvek. Ve Špindlu otevřeli svah pro skialpinisty

Sjezdovka za dobrovolný příspěvek. Ve Špindlu otevřeli svah pro skialpinisty
Zdroj: TN.cz

Lanovky a vleky jsou z důvodu vládních opatření v Česku mimo provoz. Ve Špindlerově Mlýně tak otevřeli tento týden sjezdovku, která je určena pouze pro milovníky skialpinismu. Skiareál zároveň žádá hosty o zaplacení dobrovolného příspěvku přes mobilní telefon.

Skiareály v České republice letos přicházejí o peníze. Z důvodu vládního nařízení totiž musí být mimo provoz lanovky a vleky určené pro lyžaře. Zavřeno musí mít také hotely a restaurace. Ve Svatém Petru se tak rozhodli otevřít sjezdovku alespoň pro skialpinisty.

"Vyslyšeli jsme přání všech milovníků skialpinismu. Skialpové výstupy na sjezdovkách jsou možné pouze do znovuotevření skiareálu pro sjezdové lyžování, tedy do 10. ledna 2020,“ píše skiareál na svém facebooku.

Související obsah

Zároveň však prosí lyžaře, kteří se rozhodnou možnosti využít, aby zaplatili příspěvek pomocí online platby. "Za využití našich sjezdovek nám můžete poslat dobrovolný příspěvek a podpořit tak skiareál v přípravě sjezdovek na pokračování zimní sezóny,“ informuje dále Skiareál Špindlerův Mlýn.

I přes vládní opatření vyrazila na hory v období Vánoc a Silvestra spousta lidí. Neodradili je ani zavřené hotely a skiareály. Plno bylo na sjezdovkách například v Krušných horách, kde lidé přespávali v karavanech a na kopec se vyváželi auty. Na jiných místech Česka zase lidé vytáhli na svah boby nebo sáňky.

Provozovatelé skiareálů však upozorňují na to, že lidé tak činí na vlastní nebezpečí. "Sjezdovky jsou uzavřeny. V tuto chvíli, kdo se pohybuje ve skiareálu, tak činí na vlastní nebezpečí,“ uvedla pro televizi Nova mluvčí Skiareálu Klínovec Hana Hoffmannová.

Tisíce lidí dnes vyrazily na hory. Nevadili jim ani zastavené vleky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz