Domácí

Roste zájem o doučování. Nejvíce jsou žádané cizí jazyky a matematika

Podle doučovacích center a vzdělávacích organizací, které pomáhají s výukou dětí, se zvýšil zájem o doučování. Nejvíce o matematiku a cizí jazyky.

Školy jsou kvůli koronavirové pandemii střídavě zavřené a otevřené už od října loňského roku, tedy už více přes tři měsíce. S distanční výukou, která částečně nahradila klasické vyučování, má problémy ale stále více dětí.

Rodiče proto začali shánět někoho, kdo by jejich potomky látku doučil. Zájem o doučování se podle doučovacích center a dalších vzdělávacích organizací zvýšil minimálně o 30 %, někde dokonce až o 50 %.


Největší zájem o doučování mají žáci druhého stupně základních škol. Nejčastěji potřebují pomoci s cizími jazyky a matematikou, dále pak fyzikou a chemií.

Související obsah


Podle učitelů je několik důvodů, proč rodiče pro děti doučování shánějí. Především jde o to, že sami neumějí látku dítěti vysvětlit nebo tématu nerozumějí. Dalším důvodem je časová vytíženost rodičů a málo trpělivosti. Výjimkou nejsou ani speciální poruchy učení, kdy dítě potřebuje individuální přístup.


Odborníci předpokládají, že další vlna zájmu o doučování bude před přijímacími zkouškami na střední školy, a také ke konci školního roku, kdy si žáci chtějí zlepšit známky na vysvědčení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz