Domácí

O osudu českých skiareálů se rozhodne ve čtvrtek, řekla Schillerová

Výše kompenzací pro gastronomii, případné otevření skiareálů, úprava PES a další témata. O tom v úterý ráno mluvila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ve Snídaní s Novou.

Majitelé restaurací a dalších pohostinství by měli podle ministraně financí dostat kompenzaci, který by se vypočítávala podle počtu zaměstnanců. "Měli by dostat 400 korun na zaměstnance a den. Je to dotační program ministerstva průmyslu a obchodu, výzva bude vydána asi 15. ledna, bude se to nárokovat zpětně čili už od října," přiblížila Schillerová ve Snídani s Novou. Předpokládá, že náklady by se mohly vyšplhat na pět až šest miliard korun.

Videonávody ministerstva průmyslu a obchodu k novým kompenzačním programům: 

 


Ve čtvrtek se také bude rozhodovat o osudu českých skiareálů. Na stole je možnost, že by se mohly otevřít. "Bude to na ministrovi zdravotnictví. Plně respektujeme jeho názor a doporučení, ale samozřejmě o tom povedeme debatu," uvedla Schillerová.

Související obsah


Ve stejný den představí ministr zdravotnictví také úpravu protiepidemického systému (PES). "Bude se hlavně sledovat obsazenost nemocnic. Jiné zásadnější změny jsem nezaznamenala," objasnila Schillerová.

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

Moderátorům také přiblížila schodek rozpočtu za loňský rok, ten se podle ní bude pohybovat mezi 370 a 380 miliardami korun, blíže ale k nižší hranici intervalu. Úterní tiskovou konferenci ministerstva financí budete moci sledovat na TN.cz od 16:00.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz