Domácí

Nemocnicím chybí lůžka i personál, kraj pomoc hledá v lázních i za hranicí!

Přibývá nemocnic, které jsou na hraně kapacity lůžek pro pacienty s koronavirem. Navíc chybí zdravotnický personál. Třeba Karlovarský kraj žádá nově o pomoc i zdravotníky z lázní.

Nemocnice v Karlovarském kraji hlásí, že mají akutní nedostatek lůžek. Rychle totiž roste počet covidových pacientů, jejichž špatný zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci. Jejich počet prudce narostl podle dostupných informací zejména v průběhu prvního lednového víkendu. V Sokolově mají zbývat dvě volná lůžka intenzivní péče, v Karlových Varech jedno. Chebská a ostrovská nemocnice už nemají k dispozici místo žádné.

Nemocnice se snaží zajistit lůžka na jiných odděleních. Takto například sokolovská nemocnice chce navýšit kapacitu o 10 míst. Stejně tak o to usiluje nemocnice v Chebu, ta má ale nedostatek lékařů a zdravotních sester. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) intenzivně shání pomoc zdravotníků z jiných zařízeních než z nemocnic.

Související obsah

"Karlovarský kraj se bude snažit domluvit také s vládou na tom, aby bylo možné nařídit pracovní povinnost nejenom medikům a středoškolákům, ale také sestrám z lázeňské, případně ambulantní péče," uvedla krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Covidová centra v Mariánských Lázních a Nejdku jsou už teď zcela závislá na pomoci hasičů, vojáků a záchranářů. Kraj spoléhá i na zahraniční pomoc. Chce oslovit sousední Sasko a Bavorsko, zda by pomohly s případnou hospitalizací českých pacientů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz