Domácí

Lidé změnili skiareál ve skládku! Zavíráme i pro bobaře, oznámil. ANKETA

Lidé změnili skiareál ve skládku! Zavíráme i pro bobaře, oznámil. ANKETA
Zdroj: Sport areál Klíny

Už více než týden nesmějí z rozhodnutí vlády fungovat lyžařské vleky. Češi i tak do skiareálů míří dál, často vyzbrojení sáňkami nebo boby. Resort Klíny v Krušných horách si ovšem postěžoval, že návštěvníci po sobě nechávají velký nepořádek. A rozhodl se proto k drastickému kroku.

"Protože se někteří bobaři a sáňkaři chovají jako čuňata, nechávají po sobě v celém areálu nepořádek a berou jako samozřejmost, že to po nich někdo uklidí, rozhodli jsme se, že už jim k tomu nedáme příležitost," zveřejnil na svém facebooku v úterý Sport areál Klíny.

A nově se tak uzavírá i pro ty, kteří by se tu chtěli vyřádit na bobech a podobných "dopravních" prostředcích. "Omlouváme se těm, kteří se chovají slušně," uzavřelo lyžařské středisko svůj status na sociální síti.

Související obsah

Zároveň Klíny vyvěsily na facebook i několik fotografií jako důkaz - na snímcích jsou mimo jiné vidět rozlámané plastové boby ponechané svému osudu nebo skleněné lahve od limonád poházené po svahu.

"Od Vánoc jsme tu takhle posbírali na padesát bobů. Často tu také zůstávají odhozené svačiny," řekla TN.cz recepční zdejšího hotelu.

Nejde přitom o první případ, kdy Češi vyrážejí za zimními radovánkami za každou cenu. Například o víkendu Národní park Šumava informoval, že se davy bruslařů objevily na Čertově jezeře, které je ovšem přírodní rezervací a ne veřejným kluzištěm. Někteří lidé se navíc po upozornění nevybíravě pustili do strážce parku.

Davy sáňkařů se hrnou i do slovenských skiareálů. Lockdownu navzdory:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz