Domácí

České Budějovice zrušily pořadníky na městské byty. Mají nový systém

České Budějovice zrušily pořadníky na městské byty. Nově je bude město přerozdělovat podle aktuální situace žadatelů. Nová pravidla mají zrychlit přidělení bytů těm, kteří se dostali do těžké životní situace.

Nová pravidla na rozdělování městských bytů začala v jihočeském krajském městě platit od 1. ledna. Žádosti o přidělení městských bytů se budou podávat až po jejich uvolnění. Pravidla mají umožnit, aby se byty přidělovaly podle aktuální situace žadatelů.

Například když se rodina dostane do tíživé situace, kdy soužití v jednom bytu není možné, jsou v nebezpečí děti, nebo hrozí finanční potíže. V takových případech má nový systém umožnit rychleji přidělit městský byt.

Žadatelé na něj nebudou muset dlouho čekat v pořadníku. Nově ve městě vzniklo také takzvané kontaktní místo pro bydlení, kde mohou občané zdarma řešit své bytové problémy.

Související obsah

České Budějovice aktuálně vlastní 1800 bytů, které slouží k nájemnímu bydlení. Město má v plánu postavit dalších 140 bytů v bývalém vojenském areálu.

Kromě zrušení pořadníků se mění také podmínky pro podání žádosti. Podrobné informace najdou žadatelé na webových stránkách města.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz