Zahraničí

Nitru drtí virus. Zemřel další lékař, jiní jsou nemocní, říká šéf nemocnice

Epidemie koronaviru nabírá na síle nejen v Česku, ale i na Slovensku. K nejhůře zasaženým oblastem tam patří Nitra. Není proto divu, že zdejší nemocnice úpí pod náporem pacientů. Její ředitel nyní vystoupil s emotivním projevem.

"Nitranská nemocnice je na pokraji kolapsu, zdravotníci jsou vyčerpaní a druhá vlna stále není na vrcholu," přibližuje situaci v regionu zpravodajský portál tvnoviny.sk. Zároveň připomíná, že v Nitře zákeřné nemoci podlehli už tři zdravotníci.

Realita posledních dnů těžce doléhá i na ředitele zdejší nemocnice Milana Dubaje. Před novináře předstoupil v úterý odpoledne s emotivním projevem, při němž chvílemi jen těžko hledal slova.

"Opakovaně používám slova jako kritická situace, kolaps nemocnice, vyčerpání, zoufalství. A dnes nemám o nic lepší zprávu," řekl Dubaj.

Připomněl, že nemocnice se aktuálně stará asi o dvě stovky pacientů s covidem a denně tu je více než deset úmrtí. Přibývá také nemocných zdravotníků. I těch je aktuálně kolem dvou set.

Související obsah

"Už nevím, jakým slovem bych měl popsat fyzické i psychické vyčerpání lidí, kteří toto denně snášejí. Jak jim vyjádřit obdiv, že navzdory okolnostem stále do práce přicházejí," vzdal hold svým podřízeným.

Zároveň Dubaj informoval, že po urologovi a pracovníkovi covid oddělení v úterý po poledni zemřel v Nitře další lékař - internista. Co dalšího ředitel nemocnice v Nitře řekl, si poslechněte ve videu pod titulkem článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz