Zahraničí

Krvavé nepokoje v Kapitolu! Jednou z obětí je veteránka amerického letectva

Při nepokojích ve Washingtonu zemřeli čtyři lidé. Mezi oběťmi je veteránka amerického letectva ze San Diega. Právě ona má být podle zahraničních médií tou, kterou střelili do hrudi policisté.

"Pětatřicetiletou Ashli Babbittovou ve středu střelili do hrudi v době, kdy vypukly nepokoje a Trumpovi příznivci vnikli do amerického Kapitolu. Žena o několik hodin později zemřela,“ píše Daily Mail.


Podle médií ženu poznal bývalý manžel Timothy McEntee. Její totožnost potvrdili i další příbuzní. "Je to ona, rozhodně ano," řekl člen rodiny. Babbittová po odchodu z letectva pracovala u bazénové služby a byla horlivým zastáncem prezidenta Donalda Trumpa.

Související obsah


Očitý svědek událostí John Sullivan natočil video, na kterém jsou policisté se zbraněmi a žena, která leží v kaluži krve na schodišti Kapitolu. Babbittovou měli policisté zasáhnout ve chvíli, kdy šplhala k rozbitému oknu v budově.


Po střelbě spadla na zem. "Žena postřelená v Kapitolu byla v nemocnici prohlášena za mrtvou,“ řekl policejní mluvčí Dustin Sternbeck.


Nepokoje si vyžádaly celkem čtyři oběti. Řada lidí se zranila, některé převezli záchranáři do nemocnice. Nepokoje se odehrály ve středu, kdy zasedání Kongresu Spojených států bylo přerušeno poté, co do budovy pronikli příznivci prezidenta Donalda Trumpa. Více se dozvíte v tomto článku.

Záběry, které obletěly svět, připomínají apokalyptický film:

Související obsah


Situaci zkritizovala řada českých i světových politiků. Podle bývalého amerického prezidenta George W. Bushe je toto jednání neslýchané. "Volební výsledky se takto zpochybňují v banánových republikách, ne v naší demokratické zemi,“ řekl Bush.


Útok na Kapitol odsoudil také vítěz amerických voleb Joe Biden. "Obrázky chaosu z Washingtonu neodrážejí to, jaká Amerika opravdu je. Jde jen o malou skupinu extrémistů,“ vyjádřil se Biden. Reakce dalších politiků naleznete zde.

Podívejte se na záběry z místa:

Situaci ve Washingtonu pomáhala uklidnit Národní garda:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz