Naše Česko

Podle průzkumu podniky věří, že je vakcína zachrání před lockdownem

Hospodářská komora České republiky si udělala mezi podnikateli průzkum ohledně očkování. Podle 60 % z nich je očkování nejlepší cestou k otevření jejich podniků. V pořadu Nastartujme Česko o tom ve čtvrtek hovořil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Současná krize způsobená koronavirovou pandemií je podle odborníků druhou největší ekonomickou katastrofou za posledních 150 let. Horší následky pro svět měla jen druhá světová válka. "Opravdu je to jedna z největších a nejhlubších krizí," říká Vladimír Dlouhý.

Přesto podle něj na tom Česká republika není tak špatně. "My jsme dobře hospodařili, takže jsme do roku 2020 vstupovali s jedním z nejnižších podílů dluhů na HDP v Evropě, kolem 30," říká Dlouhý a dodává, že v tomto bylo Česko nebo i předtím Československo vždy velmi zodpovědné.

Související obsah

"Stejně tak je zodpovědná naše společnost. Ač si na to neustále stěžujeme, tak se ukazuje, že ve srovnání s jinými státy na tom české zdravotnictví není vůbec špatně. A to přes všechny jeho neduhy," komentuje prezident Hospodářské komory ČR situaci ve zdravotnictví.

Hospodářská komora ČR si v souvislosti s očkováním nechala udělat průzkum, kterého se zúčastnilo 1403 podniků a podnikatelů. Podle něj se chce nechat očkovat 64 % z nich. "To bylo pro mě mile překvapivé číslo," říká Dlouhý. "Navíc 60 procent respondentů říká: Ano, my si myslíme, že očkování je tou nejlepší cestou, jak se zbavit lockdownu," dodává k průzkumu.

Související obsah

"Toto ukazuje, že podnikatelé cítí zodpovědnost. Nejen za svůj podnik, ale i za celou společnost," myslí si Dlouhý. Navíc svým zaměstnancům bude očkování doporučovat 52 % z dotázaných podnikatelů. Někteří budou ty očkované zaměstnance zvýhodňovat, někteří jen doporučovat a minimum z dotázaných bude očkování zaměstnanců vyžadovat. "Povinné očkování bych v Česku netlačil," sděluje.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz