Domácí

Václav Klaus neměl na veřejnosti roušku, pokuta se záhadně ztratila!

Václav Klaus neměl na veřejnosti roušku, pokuta se záhadně ztratila!
Zdroj: TV Nova

Je to už měsíc, co se objevila informace, že pražští hygienici uzavřeli několik případů známých osobností, které se na veřejnosti objevily bez nasazených roušek. Mezi nimi byl i exprezident Václav Klaus. Podle jeho mluvčího ale Klaus dosud žádné vyrozumění o případné pokutě stále neobdržel.

"Zatím jsme fakt nic nedostali. Fakt je, že pan prezident pořád nic nedostal," zdůraznil ve čtvrtek na dotaz TN.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Už dříve přitom řekl, že celou záležitost nechce komentovat do doby, než bude vše černé na bílém. Redakce TN.cz s žádostí o komentář o stavu řízení oslovila i pražskou hygienickou stanici. Její mluvčí Zbyněk Boublík ovšem kategoricky odmítl komentovat jakýkoli konkrétní případ s tím, že to neumožňuje zákon.

Není tak jasné, co se s pokutou pro Václava Klause, která je podle dřívějších informací České televize třítisícová, vlastně stalo.

Související obsah

Václav Klaus se s rouškou shrnutou na bradě objevil na Národní třídě v Praze 17. listopadu. Obličej si nezakryl ani ve chvíli, kdy kolem něj bylo větší množství lidí.

"I když všichni víme, že mnoho lékařů a výzkumníků zpochybňuje význam roušek, tak se to stalo symbolem toho, jak nás stát chce drtit a přikazovat nám něco, kvůli čemu právě byl ten 17. listopad," vysvětlil tehdy pro TV Nova sám Václav Klaus. Exprezident neměl roušku ani při připomínce 28. října. Tehdy dokonce prohlásil, že si ji nevzal záměrně.

Připomeňte si, jak to na Národní třídě 17. listopadu vypadalo v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz