Domácí

Provozovatel popírá, že by skiareál fungoval, místní lidé ale tvrdí opak

Někteří provozovatelé skiareálů porušují restriktivní opatření státu, která jsou teď v režimu nejpřísnějších opatření. Redakce TN.cz dostává upozornění na provoz v některých střediscích, ale provozovatelé to popírají.

V rozporu s protiepidemickým systémem lyžovalo několik desítek lyžařů v pátek ráno ve Skiareálu Bílá v Moravskoslezském kraji. V provozu pro ně byla i lanovka. „Na Bílé se vesele lyžuje. Nikdo nic neplatí a pár známých si jezdí lanovkou nahoru a po sjezdovce dolů,“ sdělil TN.cz čtenář a připojil i videonahrávku a fotografie, které na místě pořídil kolem deváté hodiny ráno.

Skutečnost, že se v pátek ráno ve skiareálu nedaleko slovenských hranic lyžovalo, potvrdila redakci také jedna z tamních obyvatelek. „Po hodně dlouhé době měly děti z lyžařského oddílu trénink,“ uvedla žena, kterou redakce oslovila. 

Zdroj: TN.cz

Lyžařským střediskům hrozí za nedodržování restriktivních opatření státu tučné pokuty. Není proto divu, že provozovatel popírá, že by areál nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm pro lyžaře fungoval, byť jen dočasně. „Skiareál Bílá není v provozu. Trénink tady nebyl,“ prohlásil Jaroslav Vrzgula. Podobně reagovala také další pracovnice střediska Petra Neumannová. „Nevím, kdo vám co řekl, ale jsme už 14 dní zavření a naši zaměstnanci sedí na zadku,“ řekla rezolutně.

Někteří obyvatelé obce v Moravskoslezských Beskydech si myslí, že provoz lyžařského reálu by byl legální, kdyby fungoval jen pro děti z místního lyžařského oddílu. „To přece není nic proti ničemu,“ podivila se další z oslovených žen, jejíž identitu rovněž známe, ale nezveřejníme ji.

 

Související obsah

Restriktivní opatření státu zakazují provoz sportovišť, ale připouštějí udělení výjimky profesionálním sportovcům. To ale Skiareál Bílá nesplňuje, provozovatel tvrdí, že na udělení výjimky teprve čekají. „Na tréninky pro reprezentaci dostaneme povolení. Momentálně se to administruje,“ netají Jaroslav Vrzgula přesvědčení, že výjimku k provozování lyžařského střediska pro místní sportovní oddíl získá.

 

Související obsah

Lyžařský klub fungující při Skiareálu Bílá má několik nadějných odchovanců. Z webu Svazu lyžařů ČR je patrné, že například v letošní sezóně jsou v republikovém výběru žáků Josef Nakládal a Václav Halakuc. A Jiří Milata byl v juniorské reprezentaci C ještě v minulé sezóně.

Vleky nepotřebují. Podívejte se, jak se lyžaři dostávají na sjezdovku Čeřínek na Jihlavsku:

Podívejte se, jak se v uzavřených lyžařských areálech sáňkovalo na Nový rok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz