Ekonomika

U moře či v Alpách. Češi v době pandemie kupují domy za hranicemi

Pandemie má vliv i na ceny nemovitostí, zejména v zahraničí. Češi si toho všimli, a tak je nakupují. Je to pro ně investice, ale i možnost vlastnit apartmán, dům nebo chatu v cizině. Nejvíc lidí se podle realitních makléřů zajímá o nemovitosti v Rakousku, Chorvatsku a Španělsku.

Mít dům v zahraničí může být zvlášť výhodné i v době pandemie. Některé země umožňují majitelům nemovitostí jednodušší vstup do země. Populární začínají být i exotičtější destinace.

"Například Egypt. Tam jsou nemovitosti velmi levné a v zájmu českých investorů. Konkrétně v Hurghadě 3+1 pořídíte kolem milionu korun," řekl realitní expert Martin Sitár.

V Chorvatsku novostavbu na pláži seženete klidně od čtyř milionů korun, zatímco na Španělské Costa Bravě až třikrát dráž. "Ceny nemovitostí v ČR rostou výrazně rychleji než v jiných zemí EU, to je dostatečná motivace k nákupům takových nemovitostí," míní ekonom Štěpán Křeček.

Související obsah

Do popředí zájmu jdou také Turecko a Kanárské ostrovy. "Za poslední čtyři měsíce jsme zaznamenali zvýšený zájem z celé Evropy, také z České republiky, Češi si velmi často prohlíží naše stránky a zajímají se o ceny," potvrdil turecký realitní makléř Aytac Ozgun.

"Konkrétně tady na Fuerteventuře je teď veliký zájem o nemovitosti, je to hlavně tím, že jsou všichni doma a home office chtějí raději na pláži. Ceny se pohybují od 80 000 euro," popsala Jana Jarolímová, která žije na Kanárských ostrovech.

Ze zimních destinací podle průzkumu Češi nejvíce upřednostňují ty, kam si pohodlně dojedou autem. Tady si už připlatíte. Například luxusní apartmán o rozloze 32 metrů čtverečních v rakouském Zell am See vyjde klidně na šest milionů korun.

Související obsah

Ceny nemovitostí na českých horách v porovnání s alpskými středisky jsou téměř stejné, v mnoha případech i vyšší.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz