Zahraničí

Twitter zablokoval Trumpovi účet kvůli podněcování k dalšímu násilí

Twitter zablokoval Trumpovi účet kvůli podněcování k dalšímu násilí
Zdroj: APTN

Společnost twitter oznámila v noci na sobotu SEČ, že trvale pozastavila účet dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli podněcování násilí. Posledním Trumpovým příspěvkem tak bylo oznámení, že se nezúčastní inaugurace nového prezidenta Joa Bidena.

"Po důkladném přezkoumání nedávných tweetů z účtu @realDonaldTrump a kontextu kolem nich jsme účet trvale pozastavili kvůli riziku dalšího podněcování násilí," uvedli podle televize CNN představitelé twitteru.

Trump svůj účet s velkou oblibou používal nejen ke komunikaci se svými příznivci, ale informoval na něm i o svých krocích v roli prezidenta. Nyní se objevuje jen strohé oznámení, že účet byl pozastaven, neboť porušuje pravidla twitteru.

Související obsah

Poslední kapkou byly podle twitteru dva páteční příspěvky. Ten o neúčasti na inauguraci (což je krok, který nemá v amerických dějinách za více než sto let obdoby) podle vyjádření twitteru opět vzbuzuje dojem, že volby byly nelegitimní. A lze ho interpretovat způsobem, že by se inaugurace opět mohla stát terčem násilných útoků, jako tomu bylo tento týden v Kapitolu.

Stejně tak v kontextu se středečním přepadením symbolu americké demokracie může dle twitteru vyzývat k násilí a oslavovat ho i předposlední Trumpův tweet na adresu jeho příznivců. Psal v něm, že 75 miliónů amerických patriotů, kteří ho volili, bude mít i do budoucna obrovský hlas a "Nikdo k nim nebude přistupovat s neúctou a chovat se k nim nespravedlivě."

Související obsah

Firma hodlá postupovat stejně, pokud si Trump otevře jiný účet, nebo pokud ho pro něj zřídí někdo další, uvedla CNN. Rovněž bude zajištěno, aby Trump nezneužil oficiální účty vlády či Bílého domu. Je otázkou, jak se zachová facebook či youtube, pokud na ně dosluhující prezident přesune své komunikační aktivity.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz