Koronavirus

Pobočku České pošty zasáhl covid, zaměstnanci jsou v karanténě!

Pobočku České pošty zasáhl covid, zaměstnanci jsou v karanténě!
Zdroj: TV Nova

Na pobočce České pošty v Novodvorské ulici na Praze 4 se minulý týden u jednoho ze zaměstnanců potvrdila nákaza koronavirem. Jeho kolegové skončili v karanténě a podnik musel přijmout hygienická opatření. Všem, kteří přišli s infikovaným do styku, musí dvakrát vyjít negativní test, aby se mohli vrátit, řekl TN.cz mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

Minulý týden se na pobočce České pošty v Novodvorské ulici na Praze 4 potvrdil u jednoho zaměstnanců covid-19. Prostor tak čekaly velké hygienické manévry.

"Okamžitě byla přijata opatření. Proběhla dezinfekce prostoru, všichni ostatní zaměstnanci byli odesláni na preventivní testy a provoz byl zajištěn náhradními pracovníky," řekl TN.cz mluvčí České pošty Ivo Vysoudil s tím, že čtyři zaměstnanci jsou v preventivní karanténě, jeden už se po dvou negativních testech vrátil do práce.

Pošta díky náhradníkům z jiných poboček funguje bez omezení. "Dotčená pobočka nepředstavuje pro klienty žádné riziko i z toho důvodu, že během víkendu byla dle standardní provozní doby uzavřena," doplnil mluvčí.

Související obsah

"Celý případ byl také dle platných povinností nahlášen krajské hygienické stanici," uzavřel Vysoudil.

Česká pošta kvůli koronaviru už na podzim zavedla na některých pobočkách jednosměnný provoz, aby nemusela omezovat provozní dobu kvůli například kvůli zaměstnancům v karanténě. Dočasně také uzavřela nejmenší jednopřepážkové pobočky. Na jaře plánuje propustit 1500 lidí a zrušit přes 2000 pracovních míst.

Žena se na poště dožadovala balíku, křičela že je pozitivní na covid-19. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz