Domácí

Čtenáři TN.cz mají jasno, tato opatření je štvou nejvíc! Roušky jsou až čtvrté

Čtenáři TN.cz mají jasno, tato opatření je štvou nejvíc! Roušky jsou až čtvrté
Zdroj: Getty Images

Opatření proti koronaviru pro většinu lidí představují nepříjemnou záležitost, která jim narušuje jejich zónu komfortu. Redakce TN.cz se zeptala prostřednictvím ankety svých čtenářů, která nařízení jim vadí nejvíc. Téměř polovina odpověděla, že má největší problém se zavřenými obchody.

Leckdo by čekal, že nejvíc lidem vadí nošení roušek vzhledem k množství jejich odpůrců. Výsledky ankety, kterou začátkem týdne provedl web TN.cz, ale hovoří jinak.

Ke středeční 14. hodině hlasovalo více než 4 200 čtenářů a téměř polovina (45,5 %) zaškrtla, že je nejvíc štvou zavřené obchody a omezená nabídka zboží v otevřených prodejnách, kde se nyní nesmí prodávat například oblečení nebo školní pomůcky.

Druhou nejčastější odpovědí byly zavřené školy (18,9 %) a třetí zavřené provozovny služeb jako kadeřnictví či kosmetické salóny (9,69 %). Roušky byly až na čtvrtém místě.

Související obsah

"Nejvíc vadí, že děti nechodí do školy. Co z nich bude? Pořád vadilo, že sedí doma u počítačů a teď je k tomu nutí," reaguje na opatření paní Hana. V komentářích se řada čtenářů vyjádřila, že jim vadí úplně všechna opatření, jiní zase napsali, že jim nevadí žádná a jejich život v pandemii žádnou újmu neutrpěl.

A která opatření naopak čtenářům vadí nejméně? Z ankety jasně vyplynulo, že se jedná o zákaz pití alkoholu na veřejnosti. To schází pouze 0,4 % dotázaných. Druhé od konce skončily návštěvy v domovech pro seniory (0,5 %) a třetí zákaz vycházení v noci (1 %).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz