omezení běžného života

Život v době covidu. Hlasujte, která opatření vám nejvíc vadí! ANKETA

Koronavirus - opatření a omezení
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz/ TN.cz
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 10:10
11.1. 2021 9:56
Téma:

Už deset měsíců se Česko zmítá v koronavirové krizi, kterou doprovází nejrůznější opatření. Někteří lidé už si na nošení roušek a život bez kulturních akcí zvykají, současná situace ale patrně není příjemná pro nikoho. Hlasujte v anketě TN.cz, která nařízení vás štvou nejvíc.

Vzhledem k přetrvávající epidemii koronaviru v Česku i nadále platí nouzový stav a celá škála nejrůznějších opatření, která lidem narušují jejich komfortní zónu.

 

Aktuálně se Česká republika nachází v pátém, tedy nejvyšším stupni protiepidemického stupně PES, který znamená nepřísnější opatření.

 

 

Většina dětí a studentů zůstává doma na distanční výuce, řada obchodů je zavřená, otevřené obchody nesmějí prodávat oblečení, školní potřeby a další sortiment, platí zákaz nočního vycházení, v restauraci a hospodě lidé neposedí.

 

Anketa

Jaké opatření vám nejvíc vadí?

Hlasovalo 4777 lidí.

 

To je jen zlomek všech omezení, kterým už od konce prosince musí Češi čelit. A protože každý člověk je jiný, liší se i jeho životní priority. Zatímco některá opatření ho nechávají chladným, jiná v něm probouzejí pocity vzteku, smutku nebo zoufalství.

 

Nejeden rodič vidí největší problém v zavřených školách či nemožnosti koupit v kamenném obchodě svému dítěti zimní boty. Milovník zimních sportů se mračí na zavřené skiareály, štamgastům chybí točené pivo v jejich oblíbené hospodě a mnohé ženy si zoufají nad svými vlasy.

 

Jaké opatření vám nejvíc vadí? Hlasujte v anketě TN.cz!

Seznam zákazů a aktuálně platných nařízení naleznete v článku ZDE.

 

Během tohoto týdne ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává zlepšení epidemické situace, zmírnění restrikcí ale zatím není na pořadu dne. Platit budou nejméně do 22. ledna.

 

Ministerstvo zdravotnictví nicméně připravuje změnu tabulky opatření v systému PES. Nová pravidla by mohla umožnit kulturní a společenské akce pro více lidí, podmínkou by ale bylo předložení negativního testu na covid-19.

 

Podle ministra kultury by se kina a divadla mohla otevřít už ve 3. stupni systému PES:

TN.cz