Zahraničí

U tureckého pobřeží se potopila loď. Zemřeli nejméně tři lidé

U tureckého pobřeží se potopila loď. Zemřeli nejméně tři lidé
Zdroj: Profimedia

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila nákladní loď. Nejméně tři členové posádky zemřeli. Práci záchranářů však komplikuje špatné počasí.

Plavidlo se potopilo poblíž tureckého Inkumu v provincii Bartin. Na lodi, která plula z Bulharska do Gruzie, mělo být celkem 12 lidí. Nejdříve bylo nahlášeno, že jde o ruské plavidlo, podle nových informací však patřilo ukrajinské firmě Arvin Shipping.


"Loď se potopila kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, tři lidé zemřeli,“ citoval portál ABC News guvernéra provincie Bartin Sinana Günera.

Související obsah


Práci záchranářů výrazně komplikovalo nepříznivé počasí. Podle guvernéra zachránili šest členů posádky. Pátrací a záchranná operace po dalších lidech však musela být zastavena kvůli vysokým vlnám.


Navíc v oblasti také prší, sněží a fouká velmi silný vítr. Pokud se podmínky zlepší, v hledání bude pokračovat vrtulník.

Na Sumatře šla ke dnu loď. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz