Zahraničí

Servírka zachránila tajným znamením malého chlapce. Toho týral jeho otčím

Servírka zachránila tajným znamením malého chlapce. Toho týral jeho otčím
Zdroj: Profimedia

Jako hrdinka se zachovala americká servírka Flavaine Carvalhová. Ta během své novoroční směny zachránila díky své všímavosti 11letého chlapce. Toho týral jeho nevlastní otec.

Flavaine Carvalhová pracuje jako servírka v restauraci Mrs. Potato v Orlandu na Floridě. Přestože měla mít žena na Nový rok volno, zaskakovala za svou kolegyni. Jindy poklidná a klasická směna se však rázem změnila v záchranu malého chlapce.


Do restaurace totiž dorazila rodina se dvěma dětmi. Servírka si však všimla, že zatímco všichni hodovali, chlapci nikdo nic neobjednal. Proto se šla zeptat, zda je všechno v pořádku. Podle webu People ji však nevlastní otec řekl, že dítě bude jíst až doma.

Související obsah


Při odchodu si však všimla podlitin a šrámů, které chlapec měl po těle. "Všimla jsem si, že má velké škrábance mezi obočím. O pár minut později jsem na jeho oku zahlédla modřinu,“ uvedla Carvalhová.


Znepokojená servírka se okamžitě rozhodla chlapci pomoci. Na ubrousek napsala velkými písmeny, zda potřebuje pomoci. Ve chvíli, kdy stála za rodiči chlapci vzkaz ukázala. Ten jen smutně pokýval hlavou. Carvalhová ihned zavolala policii.


Zanedlouho na místo dorazili policisté. Při výslechu chlapce zjistili, že ho týrá jeho nevlastní otec. Chlapec si postěžoval, že ho otčím svazuje, věší na dveře, bije koštětem a nedává mu za trest najíst.


Policisté jeho nevlastního otce následně zatkli a obvinili z týraní. Podle informací webu se matka přiznala, že o týrání věděla. Navzdory tomu však nevyhledala patřičnou pomoc.

Stovky dětí po celém světě denně zažívají týrání. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz