Domácí

Místo po operacích jezdí lidé po covidu. Lázním se mění klientela

Lázně v současné době stále fungují v omezeném režimu. Nesmí například nabízet wellness pobyty. Často ale jejich služby vyhledávají lidé, kteří prodělali covid-19.

Velká část pacientů lázně vyhledávala kvůli pooperačním rehabilitacím - zákroky jsou ale omezené, a tak třeba v Luhačovicích léčí především dýchací potíže. "Každému pacientovi sestavujeme v rámci vstupního lékařského vyšetření individuální léčebný rehabilitační plán," popsal vedoucí lékař Lázeňského hotelu Palace Luhačovice Petr Pšenica.

Lékaři můžou lázně předepsat pacientům po prodělaném covidu. "Mám ještě problémy s dýcháním, pokašlávám a zrovna teď chraptím, takže jsem velice uvítal možnost doléčení," pochvaluje si Petr Bílý.

Přesto ani aktuální situace neznamená, že by měl vstup zakázán ten, kdo se chce do lázní vydat na vlastní náklady a dopřát si jednorázovou zdravotní proceduru. "Jsem tady jako samoplátce, jsem tady jenom týden a budu si užívat a užívám si ty procedury. V této době mít tuto možnost relaxace je parádní," řekla Alena Jašíčková.

Související obsah

"Dneska neumí nikdo říct, co bude v létě, všichni věříme v zázrak nazývající se vakcína, který uzdraví nejenom jednotlivce, ale ochrání celou společnost," doufá prezident Svazu léčebných lázní Eduard Bláha.

Aktuálně jsou lázně naplněné asi z 20 procent. Méně turistů pociťuje i lázeňské město. Podle statistik se loni v Luhačovicích ubytovala a přespala třetina návštěvníků ve srovnání s rokem 2019.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz