Domácí

Důchodci se můžou radovat. Maláčová naznačila, že chystá další rouškovné

Důchodci se můžou radovat. Maláčová naznačila, že chystá další rouškovné
Zdroj: TV Nova

Pokud v Česku v tomto roce porostou ceny a lidé budou mít výdaje kvůli pandemii, tak ČSSD navrhne opětovné vyplacení mimořádného příspěvku důchodcům. V pondělí to na tiskové konferenci oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Důchodci se možná dočkají dalšího mimořádného příspěvku pět tisíc korun. Záležet však bude na tom, jestli během roku ceny porostou a lidé budou mít výdaje kvůli pandemii koronaviru. "Pokud to bude potřeba i letos, tak to sociální demokracie navrhne,“ uvedla Jana Maláčová.

Podle ministryně bude záležet především na nadcházejících měsících. "Důležitý je ekonomický vývoj v tomto roce. Máme polovinu ledna, myslím, že se ukáže v příštích měsících,“ vysvětlila. Sociální demokraté totiž rouškovné, které důchodci obdrželi v prosinci, považují za úspěšný krok.

Související obsah

Příspěvek pět tisíc korun schválila vláda minulý rok krátce před podzimními krajskými volbami. Návrh následně podpořil i prezident Miloš Zeman. Stát to vyšlo na 15 miliard korun.

Z opozice se však dlouhodobě ozývala kritika, že je rouškovné úplatkem důchodců. Kabinet Andreje Babiše (ANO) to ale odmítl. Důchodci prý měli kvůli epidemii koronaviru zvýšené výdaje, a tak si příspěvek zasloužili.

Pracovníci v sociálních službách si platově polepší o 10 procent. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz