Domácí

Důchodci se můžou radovat. Maláčová naznačila, že chystá další rouškovné

Důchodci se můžou radovat. Maláčová naznačila, že chystá další rouškovné
Zdroj: TV Nova

Pokud v Česku v tomto roce porostou ceny a lidé budou mít výdaje kvůli pandemii, tak ČSSD navrhne opětovné vyplacení mimořádného příspěvku důchodcům. V pondělí to na tiskové konferenci oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Důchodci se možná dočkají dalšího mimořádného příspěvku pět tisíc korun. Záležet však bude na tom, jestli během roku ceny porostou a lidé budou mít výdaje kvůli pandemii koronaviru. "Pokud to bude potřeba i letos, tak to sociální demokracie navrhne,“ uvedla Jana Maláčová.

Podle ministryně bude záležet především na nadcházejících měsících. "Důležitý je ekonomický vývoj v tomto roce. Máme polovinu ledna, myslím, že se ukáže v příštích měsících,“ vysvětlila. Sociální demokraté totiž rouškovné, které důchodci obdrželi v prosinci, považují za úspěšný krok.

Související obsah

Příspěvek pět tisíc korun schválila vláda minulý rok krátce před podzimními krajskými volbami. Návrh následně podpořil i prezident Miloš Zeman. Stát to vyšlo na 15 miliard korun.

Z opozice se však dlouhodobě ozývala kritika, že je rouškovné úplatkem důchodců. Kabinet Andreje Babiše (ANO) to ale odmítl. Důchodci prý měli kvůli epidemii koronaviru zvýšené výdaje, a tak si příspěvek zasloužili.

Pracovníci v sociálních službách si platově polepší o 10 procent. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz