Koronavirus

Seniorům zrušili druhé očkování! Chyba systému, reaguje nemocnice

Seniorům zrušili druhé očkování! Chyba systému, reaguje nemocnice
Zdroj: zpravy@nova.cz, TV Nova

Někteří senioři se z rezervačního systému v posledních dvou dnech dozvěděli, že jim zrušili termín druhého očkování. Bez podrobností a pořádného vysvětlení. S takovým problémem se potýkala i nemocnice v Benešově. Jedná se o technickou závadu systému Reservatic a senioři o své rezervace nepřijdou, řekl TN.cz mluvčí špitálu Petr Ballek.

Mnohé seniory, kteří dostali během pondělí a úterý první dávku vakcíny proti covidu-19, překvapila e-mailová zpráva z rezervačního systému. Podle ní jim totiž zrušili termín druhého očkování.

"Vaše rezervace byla zrušena. Vyberte si, prosím, nový termín v aplikaci Reservatic," stálo mimo jiné ve zprávě, kterou měly obdržet desítky seniorů.

Nepříjemnou zkušenost má za sebou i divačka televize Nova Kateřina, která doprovázela babičku na očkování do benešovské nemocnice. "Dvě hodiny po očkování přišlo upozornění na zrušení druhého termínu. Volali jsme do nemocnice a bylo nám řečeno, že nemocnice nic neruší, o ničem neví a že jim kvůli tomu volají desítky lidí," popsala svízelnou situaci.

Související obsah

Podle mluvčího benešovské nemocnice Petra Balleka se senioři o své druhé termíny opravdu nemusejí obávat. "Jedná se o chybu rezervačního systému, jež se týká lidí, kteří byli očkovaní ve dnech 18. a 19. ledna. Sestry je s touto informací obvolávají. Původní termíny platí, systém jim poslal chybnou informaci," řekl TN.cz.

Není to první problém, se kterým se rezervační systém očkování proti koronaviru potýká. Už v prvních hodinách po spuštění minulý týden čelil pravidelným výpadkům. Lidem chodily ověřovací kódy s tak velkým zpožděním, že už potom ani nefungovaly a bylo potřeba vygenerovat nové.

Systém Reservatic, který provozuje malá ostravská firma, také podle experta na kyberbezpečnost nedostatečně šifruje citlivé osobní údaje, jako je rodné číslo.

Související obsah

Redakce TN.cz s dotazem o chybných zprávách o rušení termínů oslovila také ministerstvo zdravotnictví, které však dosud nereagovalo.

Problémy provázející registrační systém k očkování pobouřily opozici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz