Domácí

Drogový boss s přezdívkou "Satan" zadržen, drogami zásoboval celý kraj

Policisté a celníci zadrželi obávaného drogového bosse přezdívaného Satan. Ten měl několik let podle policie ovládat drogovou scénu na Prachaticku. Teď je v policejní cele.

37letého muže z Vimperka, přezdívaného Boss nebo Satan,a jeho tři kumpány sledovala policie přes rok a půl. Z bývalého zápasníka MMA, který podle policie zásoboval drogami nejen prachatické příhraničí, ale také celý Jihočeský kraj, měli údajně velký respekt nejen samotní odběratelé, ale i jeho takzvaní obchodní partneři.

Při razii navíc u něho policisté s celníky zajistili samopal vzor 58. "Udělali jsme domovní prohlídky, byly to jak byty, tak to byly ostatní prostory, sklady, kůlny, byl tam nějaký autoservis a byl tam i noční klub," popsala zásah Martina Kaňková, mluvčí Celní správy.

Související obsah

Muž měl u sebe i revolver, ani ten ale použít nestačil. Druhým obviněným je čtyřiatřicetiletý muž z Olomoucka. Ten měl podle policie roli hlavního chemika bandy. Třetí obviněnou je devětadvacetiletá žena, přítelkyně Bosse a také provozní v jeho nočním klubu. Ta mimo jiné dohlížela i na sklad drog a distribuovala je dál.

Policie zadržela ještě jednu ženu, kterou zatím neobvinila. "Předpokládáme, že nějakým způsobem měla skupinu propojit s ruským trhem, buď na odbyt nebo naopak shánění surovin", potvrdil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Jen za poslední rok a půl měla skupina vyrobit nebo přeprodat minimálně kilo a půl pervitinu. Při domovní prohlídce policie zajistila nejen luxusní auta, ale také půl milionu korun v hotovosti a další dva miliony na bankovních účtech. Na celé akci se podílelo sto padesát policistů a celníků.

tmz.vo.llnwd.net
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz