Zahraničí

Bidenovi psi Champ a Major obnoví tradici domácích mazlíčků v Bílém domě

Bidenovi psi Champ a Major obnoví tradici domácích mazlíčků v Bílém domě
Zdroj: Joe Biden twitter

Protože nová americká administrativa v prvních dnech svého působení v úřadu už tvrdě pracuje, čtyřnozí společníci prezidenta Joea Bidena na svůj příjezd do Bílého domu teprve čekají. Nový prezident USA hodlá obnovit tradici domácích mazlíčků na 1600 Pennsylvania Avenue, píše CNN.

Dvojice německých ovčáků Champ a Major tak obnoví starý obyčej chovu domácích mazlíčků v Bílém domě poté, co jej přerušil Bidenův předchůdce Donald Trump.

Champ se ocitl v rodině nově zvoleného prezidenta v prosinci 2008. Bylo to jen pár týdnů poté, co se Biden stal nově zvoleným viceprezidentem. Majora Biden adoptoval z útulku téměř o deset let později.

Související obsah

Major není prvním psem v Bílém domě, který má za sebou pohnutý osud. Před ním to bylo Yuki, štěně smíšeného plemene, které opustil jeho majitel na čerpací stanici v Texasu a zachránila ho dcera prezidenta Lyndona B. Johnsona. Taky rodinná kočka Billa Clintona byla nalezencem.

Tradice chovu domácích mazlíčků v Bílém domě sahá až k Thomasi Jeffersonovi, který během svého prezidentství choval ptáka a pár medvíďat. V průběhu let se z prezidentských mazlíčků staly celebrity. “Přispívá to jejich image a zvyšuje dobrý dojem,“ řekl v roce 2017 pro CNN Ed Lengel, bývalý hlavní historik Historické asociace v Bílém domě a dodal, že zvířata tak pomáhají vytvářet v Bílém domě atmosféru rodiny.

Stěhování Bidena do Bílého domu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz