Domácí

Volného potyčka zatím zůstává bez trestu. Poslanci jednání odložili

Mandátový a imunitní výbor se v úterý začal zabývat trestem pro nezařazeného poslance Lubomíra Volného, který ve Sněmovně vyprovokoval minulý týden potyčku. Jednání bylo nakonec odročeno na středu.

Předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM) před začátkem jednáním v 9 hodin řekl, že schůze potrvá minimálně dvě až tři hodiny. Předem ale očekával, že bude přerušena, protože ve 14 hodin začíná schůze Poslanecké sněmovny.

Pokračovat bude ve středu 27. ledna od 13 hodin. Poslanci ve výboru podle Grospiče řešili jen Volného výroky. Následnou potyčku totiž prověřuje policie pro podezření z výtržnictví

Úřady už řeší také to, že Volný a jeho kolega Marian Bojko odmítají ve Sněmovně nosit roušky. "Podnětem, který se týká nošení roušek, se zabývá už správní orgán. Musíme počkat, jak rozhodne," uvedl Grospič.

Osobně v úterý na výbor dorazil také poslanec Volný, který si opět odmítl nasadit roušku.

Související obsah

Volný minulý týden v Poslanecké sněmovně fyzicky napadl předsedajícího Tomáše Hanzela (ČSSD).


Incident nastal poté, co Hanzel vypnul při jednání Volnému mikrofon. Ten totiž začal urážet sociální demokraty. "Tak já si půjdu sednout k vám na klín a řeknu vám to rovnou do vašeho mikrofonu,“ pohrozil Volný. Poté skutečně vyrazil k předsednickému stolku.

Související obsah


Podle místopředsedy hnutí STAN Petra Gazdíka si Volný zaslouží nejpřísnější potrestání. "Volný nejenže porušil poslanecký řád, ale dopustil se daleko horší věci. Napadl řídícího schůze, který je v jednacím řádu chápán jako něco posvátného. Dá se to vyložit jako útok na fungování Sněmovny,“ řekl ve Snídani s Novou Gazdík.


Podle místopředsedy STAN poslanci Volnému hrozí za nevhodné chování dva tresty. Buď se bude muset omluvit, nebo zaplatí pokutu ve výši jednoho platu. "Budu pro něj požadovat maximální pokutu,“ uzavřel Gazdík.

Poslanec Volný možná spáchal trestný čin. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz